Šokujúca snímka dvojročného dievčatka. Toto s ním urobila meningitída

faye.jpg

Malá Faye Burdett tejto chorobe bohužiaľ podľahla.

Bakteriálny zápal mozgových blán alebo meningitída je choroba, ktorá predstavuje núdzový prípad. O osude môže rozhodnúť aj niekoľko hodín. Vyskytuje sa väčšinou u detí. Postihla aj dvojročné dievčatko menom Faye Burdett z britského Maidstone. Na celom telíčku mala bolestivé vyrážky.

V nemocnici jej robili niekoľko testov, jej stav sa však zhoršil, mala otravu krvi, tak sa ju rozhodli previezť do King's College Hospital v Londýne. Rodičia Jenny a Neil nakoniec stáli pred otrasným a závažným rozhodnutím. Buď dcéra podstúpi amputácie končatín, ktoré mohli skončiť tragicky, alebo ju nechajú pokojne zomrieť.

Zdroj: facebook.com/Charlene Reed

Najťažšie rozhodnutie pre rodičov v živote. Ako píše denník The Sun , Faye bojovala s chorobou jedenásť dní. Rodičia sa rozhodli pre druhú možnosť a ich dievčatko odišlo presne na Valentína. Zarážajúce je, že viaceré deti boli proti tejto chorobe očkované, Faye však zahrnutá do pravidelného očkovania nebola.

Jenny a Neil sa teraz snažia, aby bolo pre všetky deti povinné. Nechcú, aby sa niekomu stalo to, čo im. Ani na Slovensku nie je očkovanie proti meningitíde povinné.

MAIDSTONE/al

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Dievčatko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.