Zaujímavosti

Toto nie je obraz! Tetovania, ktoré budú hitom roku 2016

tetovanie.jpg
Zdroj: Instagram

Minimalizmus či hotové umelecké diela. Aj to bude hitom tohto roku.

V roku 2015 sme boli svedkami veľkolepých obrázkov na ľudskom tele. Niektoré návrhy prekonali predstavy, čo všetko dokážu tatéri vyčarovať na ľudskej koži. Pred takými desiatimi rokmi by nikto netvrdil, že by sa v ozdobovaní tela podarilo presadiť realizmu. A stalo sa. Vďaka Nikkovi Hurtadovi, Bang Bangovi či Yogimu Barretovi.

Niet pochýb, že aj rok 2016 pretvorí naše predstavy o tom, čo všetko sa v tetovaní môže a čo nie. Niektoré druhy tetovaní sa určite prenesú aj z minulého roka, tak ako to býva zvykom. Pozrite si, aké tetovania budú v novom roku hitom podľa magazínu Inked.

1. Minimalistické tetovanie

Malé ozdoby na ľudskom tele v podobe minimalistického tetovania sa stali populárnymi už minulý rok vďaka tatérom ako Dr. Woo či Bang Bang, ktorí tetovali aj slávne hviezdy Hollywoodu. Tento trend dostal aj tých, ktorí kedysi tvrdili, že sa nenechajú nikdy potetovať a podlieha mu čoraz viac ľudí. Nielen tých slávnych...

2. Kontinuálne línie

Tento trend sa opiera o minimalistický dizajn s odborným prevedením v jednom riadku. Ako príklad slúžia práce tatéra Mo Ganjiho. Aj v tomto prípade pribúda ľudí, ktorí zatúžia po ozdobe v kontinuálnej línii.

3. Dvojitá expozícia

Okrem toho, že je Bang Bang známy prácou pre svetové celebrity, pokúša sa o nemožné. Pracuje prevažne s čiernou a šedou a tento rok sa pustil do vytvárania dvojitej expozície. Mnoho umelcov sa inšpirovalo touto technikou práve zo sveta fotografie. Tento štýl je veľmi náročný, ale pokiaľ ide o kvalitne odvedenú robotu, vznikne vám na koži niečo neuveriteľné.

4. Kubizmus

Kubizmus je štýl maľby, ktorý vytvoril Pablo Picasso v priebehu prvej polovice 20. storočia. To je známy fakt, ale vedeli ste, že preniká aj do sveta tetovania? V posledných rokoch sa v tomto smere presadila tatérka Sasha Unisex, ktorá sa spolieha na všeobecné princípy kubizmu s použitím blokov farieb a vytvára nádherné obrazy zvierat či rastlín.

5. Geometrické tetovanie

Tento štýl tetovania sa rozšíril na sociálnych sieťach aj vďaka umelcom ako Corey Divine a Thomas Hooper. Geometrický štýl umožňuje tatérovi vytvoriť unikátny vzor.


6. Pestrofarebné tetovanie

V roku 2015 si to v populárnosti spravodlivo rozdelili čierno-šedé a farbené tetovanie. Jednou z najpozoruhodnejších umelkýň, ktorá využíva farby je Katie Schocrylas, tatérka z Vancouveru. Jej obrazy na vás doslova vyskakujú z kože.

7. Panoráma

Mnohí majú vytetovaný symbol mesta, v ktorom zažili niečo výnimočné alebo pre nich niečo znamená. Ale mať ho stvárnené takto dokonale? Prácu od kalifornského umelca, ktorý si hovorí Thieves of Tower by chcel mať na tele zrejme každý.


8. Zmiešané štýly

Tradičné americké tetovanie a tie v štýle realizmu bodovali v roku 2015. Už ste ich ale videli zmiešané? Neuveriteľné obrazy. Hotové umelecké diela vytvára na ľudskej koži už spomínaný Yogi Barrett a vôbec nikomu neprekáža, že porušil všetky pravidlá pri tvorbe tetovania, ktoré zahŕňajú klasické techniky.


9. Surrealizmus

Napriek tomu, že tento štýl vychádza z klasického umeleckého hnutia, ponúka široké možnosti. Takéto tetovanie môže zahŕňať realizmus, čierno-šedú klasiku, ale aj abstrakciu. Rozvíja fantáziu a používa iracionálne porovnávanie kreatívnych snímok v každom dizajne.

10. Optická ilúzia

Podobne ako surrealistické tetovanie, aj toto sa pohrá s vašou fantáziou. Rozdiel je ale v tom, že optický klam sa pohrá s vaším okom a vy si myslíte, že vidíte obraz trojrozmerne. Odborníkom na takéto tetovanie je Jessie Rix.

USA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti