Samoobslužný obchod, ktorý si sami otvoríte, vyberiete tovar a zaplatíte

19 ZAHR Svedsko obchody.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Takýto koncept už na svete existuje.

Nonstop nakupovanie už aj na dedinách. Nie je to nič nereálne. Takýto koncept už na svete existuje. Obchod je samoobslužný, sami si ho odomknete, vyberiete si čo potrebujete a zaplatíte. „Na to, aby som sa dostal do obchodu stačí, ak spustím mobilnú aplikáciu a jedným klikom otvorím dvere. Počkám pár sekúnd a môžem vstúpiť," hovorí Robert Ilijason.


„Mám tu na predaj asi 450 vecí. Bežné produkty aké zvyknú byť v malých dedinských obchodoch," vysvetľuje princíp, akým nakupujú ľudia v švédskom mestečku Viken autor tejto nevšednej myšlienky. Nápad samoobslužného nakupovania sa mu v hlave zrodil počas jednej hektickej noci.

Najväčšou výhodou je, že obchod je otvorený 24 hodín denne, sedem dní v týždni. Je to skvelá myšlienka, no trošku sa obávajú, ako si ľudia v staršom veku poradia s technickou stránkou nakupovania. Na to, aby ste v obchode mohli nakupovať musíte byť registrovaný a mať na telefóne inštalovanú aplikáciu cez ktorú obchod nielen otvoríte, ale aj zaplatíte.

Nakupovanie je podľa majiteľa založené najmä na dôvere. Pred prípadnými zlodejmi sa ale poistil. Nepredáva často kradnuté tovary ako lieky, alkohol či cigarety a všade v obchode sú nainštalované kamery.

VIKEN/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Nový

Dôležité udalosti