Zaujímavosti

Rozzúrený slon spôsobil takmer tragédiu. Ničil všetko naokolo

Zúrivý slon zničil 27 vozidiel
Zdroj: Reuters

Sloní samec sa vytrhol z reťazí počas náboženských rituálov.

Náboženské rituály v indickom meste Palakkad sa takmer skončili tragicky. Jeden z piatich slonov sa začal nekontrolovateľne správať a ničiť všetko čo sa nachádzalo v jeho blízkosti. Sloní samec sa vytrhol z reťazí počas náboženských rituálov. Na chrbát mu okamžite vyskočili ošetrovatelia a snažili sa rozzúreného slona upokojiť. Podarilo sa im to až po niekoľkých hodinách, slon však medzičasom zničil 27 vozidiel, ktoré boli zaparkované pri chráme. Zviera našťastie nikoho nezranilo, uvádza portál Metro.

Po tom ako bolo zverejnené video sa hneď ozvalo niekoľko ochrancov životného prostredia z hnutia PETA. Tí už aj v minulosti upozorňovali, že zvieratá, ktoré využívajú v náboženských sprievodoch často trpia. Nielenže výcvik spočíva v hrubom násilí, často nemajú dostatok potravy a sú spútané v reťaziach.

Takto utrápené zvieratá sa potom ľahko rozhnevajú a zaútočia. Indické zákony už niekoľko rokov zakazujú lov slonov. Podľa ochrancov sú však neraz mladé slony zajaté a prevezené do Keraly, kde končia v zajatí. Napriek tomu, že sú slony obľúbeným spestrením náboženských slávností, pribúda čoraz viac prípadov, kedy slon zaútočí.PALAKKAD/Reuters

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.