Stromový muž má nádej. Už mu odstránili 5 kíl bradavíc

Stromový muž Abul Bajandar
Zdroj: Profimedia

Počas tohto roku by mal absolvovať ešte pätnásť takýchto zákrokov.

Abul Bajandar (26) z Bangladéša trpí vzácnou poruchou, pre ktorú si vyslúžil prezývku stromový muž. S chorobou bojoval roky a konečne išiel na zákrok, počas ktorého mu lekári z končatín odstránili hrubé vrstvy bradavíc. Ešte ho čaká niekoľko operácii, pretože zatiaľ mu lekári odstránili päť kíl týchto výrastkov. Počas jedného roku by mal absolvovať ešte pätnásť zákrokov, uviedol portál Mirror.

Muž pre svoju chorobu prestal pracovať, pretože ako vodič už ďalej nemohol. ,,Nechcem sa vrátiť do mojej dediny, pokiaľ nebudem mať ruky aj nohy v poriadku. Chcem sa vrátiť k môjmu starému životu," uviedol Bajandar.

Zdroj: Profimedia

Zdroj: Profimedia

Zmeny na tele si nevšimol mladík, ale až jeho otec. Keď si Abul porezal koleno, vyrástli mu tam bradavice. Následne sa jeho choroba zhoršovala a prestal chodiť do práce, ako sa aj objavovať na verejnosti. Mladík mal jediné šťastie, že výrastky nie sú zhubné napriek tomu, že nie sú estetické.

Nákladné chirurgické zákroky ako aj zdĺhavú liečbu si nemohol dovoliť zo svojho vrecka, preto mu to zaplatí bangladéšska vláda. Epidermodysplasii verruciformis alebo rozsiahle postihnutie kože bradavicami ho postihlo pred desiatimi rokmi. Odvtedy sa trápil a prišiel aj o prácu.

Zdroj: Profimedia

Zdroj: Profimedia

Kožná choroba sa objavuje najmä na miestach, ktoré sú vystavené slnečnému žiareniu alebo v okolí veľkých kĺbov. Podľa amerických doktorov sú bradavice výsledkom vírusu HPV, pričom konkrétne jeho typ je najhorší na svete.

DHÁKA/Mirror,js

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Abul Bajandar

Dôležité udalosti