Narodila sa s črevami mimo tela. Dnes je zdravé, krásne dievčatko

profimedia-0275980441.jpg
Zdroj: Profimedia.sk

Doktori v 12. týždni tehotenstva zistili, že dieťa trpí gastroschízou.

Dnes pri pohľade na malú Maisie Tobin by nikomu ani na um neprišlo, že toto krásne dievčatko bojovalo po pôrode o život. Má štyri mesiace a vyzerá ako každé iné dieťa v jej veku. Je krásna a teší sa relatívne dobrému zdraviu.

Chloe (24) a Joe (24) boli prekvapení, keď zistili, že čakajú druhé dieťa. Z tejto správy sa ale veľmi tešili. V 12. týždni však lekári zistili, že dieťa sa nevyvíja tak, ako by sa malo. Pri vyšetrení zistili, že trpí vrodenou chybou brušnej steny - gastroschízou. Mamička bola preto po celé tehotenstvo pod prísnym drobnohľadom odborníkov.

Maisie sa narodila cisárskym rezom. Po narodení mala črevá uložené mimo tela. Lekári ju ihneď zabalili do špeciálnej fólie, aby zabránili styku orgánov s infekciou. Potom dievčatko previezli na operačnú sálu, kde umiestnili orgány naspäť tela. Dieťaťu navyše vytvorili pupok, bez ktorého sa narodilo.

Zdroj: Profimedia.sk

Teraz je konečne doma so svojimi rodičmi a sestrou Elouise. Jej zdravotný stav je prosperujúci, keďže po operácii nenastali žiadne komplikácie.

„Neviem slovami opísať, aká som vďačná doktorom, že zachránili moje dieťa. Trvalo tri dni, kým sme si ju mohli do náručia. Našťastie operácia dopadla úspešne a my sme konečne všetci spolu doma," vyjadrila sa Chloe pre denník DailyMail.

Zdroj: Profimedia.sk

Zdroj: Profimedia.sk


BRATISLAVA/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti