Jozefovi sa čká už 30 rokov vkuse. Jediné riešenie je riskantný zákrok

30 rokov sa mu cka FINAL.do mixuweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Choroby mu pribúdajú, zdravie sa postupne podlamuje, z neustáleho čkania je už vyčerpaný.

Čkalo sa vám už niekedy však? Viete teda, aké je to nepríjemné, hoc to zväčša trvá iba pár minút. Neuveriteľné trápenie však sužuje rodinu z východného Slovenska. Mužovi sa štikúta takmer neprestajne už vyše 30 rokov. Choroby mu pribúdajú, zdravie sa postupne podlamuje, z neustáleho čkania je už vyčerpaný. A akoby nebolo pomoci.


Rodina si už ani nepamätá na časy, kedy sa mužovi neštikútalo. Mocný chlap, kedysi baník, rád robil okolo domu. Všetko si dokázal zostrojiť a porobiť sám. Celý život pomáhal iným, daroval krv pravidelne, je držiteľom Janského plakety. Kto pomôže teraz jemu?

Neurológ spomenul aj prípad, kedy liek u pacienta so štikútaním zabral. Čkalo sa mu však 10 rokov a nie tak často. Riešením je v krajnom prípade aj operácia, prerušenie nervového zásobenia bránice. Tento zákrok však nesie so sebou život ohrozujúce riziká.

Mužovu zdravotnú dokumentáciu teraz dostane na posúdenie bratislavský špecialista. Skončí sa konečne jeho trápenie? Dočká sa pokojných dní a nocí bez čkania? Ako to dopadne? Budeme sledovať ďalej.

BRATISLAVA/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.