Predal 18-dňovú dcéru a kúpil si iPhone a motorku

Čínske dieťa (ilustračná fotografia)
Čínske dieťa (ilustračná fotografia) Zdroj: Shutterstock.com

Kupec cenu za dievčatko ešte aj zjednal.

Túžba po novom mobile alebo vozidle, dokáže niektorých ľudí dohnať k naozaj bizarným činom. To je aj prípad devätnásťročného tínedžera A. Duana z Číny, ktorý sa rozhodol predať svoju dcéru. Za získané peniaze si kúpil nový iPhone a motorku. Dieťa predal cez sieť QQ, píše Daily Mail.

Kupec za 18-dňové dievčatko zaplatil približne 3200 eur. Podľa dostupných informácii ju ešte aj zjednával. Dieťa kúpil pre svoju sestru, ktorá po ňom túžila a nedarilo sa jej otehotnieť.

Otec dieťaťa v tom čase ešte neukončil strednú školu a matka bola zas veľmi mladá. Nemenovaný kupec sa neskôr obrátil na políciu, že kúpil pre svoju sestru dieťa. Rodičov po prevalení prípadu vystopovala polícia a následne ich zatkla. Žena vraj nevedela, že je to protizákonné. ,,Sama som bola adoptovaná a mnohí kamaráti z môjho rodného mesta predávajú svoje deti, pretože sa o ne nemôžeme postarať," povedala.

V Číne každoročne zmizne 200-tisíc detí, z ktorých väčšina je následne predaná. Obchodovanie s deťmi je preto závažným problémom celej Číny a úrady sa proti tomu snažia bojovať.

PEKING/DailyMail

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti