Zaujímavosti

Je to vôbec možné? Dvojčatá majú rozdielnych otcov

shutterstock_293178716.jpg
Zdroj: shutterstock.com/ Patryk Kosmider

Ukázal to DNA test.

Istá Vietnamka priviedla na svet dvojčatá, ktoré sa narodili v ten istý deň a sú rovnakého pohlavia, ale každé má iného otca. Ošetrujúci lekári hovoria o pozoruhodnej veci, ktorá sa však nestala prvýkrát. Ide ale o veľmi zriedkavý prípad. Píše Daily Mail.

Dvojčatá majú už dva roky a ich otca dotlačila k DNA testu rodina, ktorá mu tvrdila, že sa vôbec nepodobajú. Jedno z nich má husté vlnité vlasy, druhé zase rovné. Píše denník Dan Tri.

Profesor Le Dinh Luong z Genetického ústavu potvrdil výsledky DNA testu vo svojom laboratóriu v Hanoji. Dve vajíčka jednej ženy boli oplodnené spermiami dvoch mužov v rámci sedemdňového obdobia ovulácie. Takýchto prípadov sa udialo vo svete len sedem.

Ďalší prípad takýchto dvojčiat zaznamenali minulý rok v Spojených štátoch amerických, kedy súd rozhodol, že muž bude platiť povinné výživné len jednej dcére z dvojčiat, pretože druhá nebola jeho.

V roku 2009 sa narodili Justin a Jordan Washington a tiež mali každé iného otca. Ich mama Mia podviedla svojho partnera. Keď priviedla dvojčatá na svet, manžel James jej neveru odpustil a prijal aj druhé dieťa za svoje.
VIETNAM/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti