Bezdomovec získal za jednu informáciu 90-tisíc eur. Teraz sa mu zmení život

Matthew Hay-Chapman
Zdroj: TASR/AP

Vďaka jeho všímavosti polícia konečne dolapila dvojicu väzňov, ktorí ušli z väzenia.

Odmenu vo výške 100-tisíc dolárov dostane bezdomovec Matthew Hay-Chapman zo San Franciscsa za pomoc polícii. Tá vypísala odmenu za informácie, ktoré by viedli k chyteniu troch väzňov, píše The Guardian.

Hossein Nayeri a Jonathan Tieu boli chytení na základe informácii, ktoré polícii poskytol Chapman. Tretí väzeň Bac Duong sa priznal na polícii deň predtým. Muž videl snímky dvojice, ktorá utiekla z väznice Orange County v televízii. Keď ich následne uvidel ako sa vezú v dodávke upozornil políciu. Tá ich na základe informácie od bezdomovca chytila a poslala späť do väzenia.

Kriminálnici utiekli z väzenia 22. januára a pred spravodlivosťou unikali celý týždeň. V utorok sa konečne rozhodlo či bezdomovec dostane sľúbenú odmenu a v akej výške bude. Celková suma, ktorú polícia vypísala bolo 150-tisíc dolárov, píše The Guardian. K peniazom neprišiel len bezdomovec, ale aj zamestnanci supermarketu, ktorí upozornili políciu na kamerový záznam. Odmenia aj majiteľa dodávky, ktorému ju väzni ukradli. Všímavý bezdomovec sa teraz teší ako mu získaná suma zmení konečne život.

CALIFORNIA/The Guardian

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme California

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.