Bolestivá stránka baletu: Balerína ukázala svoje zničené nohy

Darian Volkova
Darian Volkova Zdroj: Instagram/Darian Volkova

Darian sa rozhodla, že ľuďom prinesie aj iný pohľad na balet ako ten, ktorý poznajú.

Rusko je rodiskom mnohých talentovaných baletných tanečníkov. Z ruského mesta Petrohrad pochádza aj mimoriadne nadaná baletka a zároveň fotografka Darian Volkova.

Darian sa rozhodla, že ľuďom prinesie aj iný pohľad na balet ako ten, ktorý poznajú. ,,Dať ľuďom možnosť vidieť balet očami baleríny - to je to čo robím. Ako diváci môžete vidieť iba jednu stránku baletu, svet krásy a ľahkosti, ale balet je omnoho viac ako len slovo, je to vesmír," hovorí Volkova.

Je známe, že baletky trénujú už od skorého detstva a neraz je súčasťou ich tréningov pot, slzy, ale aj bolesť. Tie, ktoré to nevzdajú a tvrdo makajú majú pred sebou sľubnú kariéru, ktorou to všetko len začína. Hodinové nácviky a predstavenia si často vypýtajú svoju daň v podobe zničených nôh a chodidiel.

Ako baletka často so svojou skupinou cestuje po svete. Ako fotografka má so sebou vždy po ruke fotoaparát a počas vystúpení, ale aj tréningov fotí. Darian fotila v divadlách od Ruska až po Island, píše Bored Panda. Svoje fotky teraz prezentuje na Instagrame.

Na spolupráci so zahraničnými tanečníkmi si cení to, že hoci majú odlišnú baletnú školu, spája ich to isté a to je láska k baletu. V Rusku fotí primabaleríny v divadlách ako Mariinsky či Mikhailovsky.

PETROHRAD/js

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.