Vôňa v aute alebo radšej nie? Pozor, má svoje nástrahy

19 BB Vonavky v autach.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Vodiči sa delia aj na voňavkárov a nevoňavkárov.

Nielen ľudia, ale aj auto musí mať svoju vôňu. Mnohí vodiči si bez osviežovača vzduchu nedokážu jazdenie predstaviť. To, čo ale niekto miluje, iný môže neznášať. Zavesené pod zrkadielkom, pripevnené na ventilátore. Tvrdý papierik či rovno z fľašky. Alebo pre istotu oboje. Vodiči sa delia aj na voňavkárov a nevoňavkárov.


Na pumpe dobre vedia, kto čo kupuje. Vône stoja od eura päťdesiat až po šesť eur. Jedni ich milujú. Druhým vyslovene prekážajú. Aký vplyv, ale môžu mať vône vo vnútri auta na človeka? Napríklad alergici či astmatici by si mali dať pozor.

Vôňa, ktorá je vlastne celý čas iba pár centimetrov od vodiča však vplýva aj na psychiku. Ťažké vône v uzavretom priestore môžu aj svojim chemickým pôsobením spôsobiť zníženie koncentrácie. Motoristický pretekár a odborník pozná, aké to je, keď v aute cítiť benzín. Má to vraj dopad na výkon jazdca.

Vône v autách boli aj budú. Čo odporúčajú odborníci? Veľmi, veľmi jemne. Citlivo. A u pacientov, ktorí majú problém s dráždivými dýchacími cestami, nie sú vhodné.

BANSKÁ BYSTRICA/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti