Zaujímavosti

Fotka vyhladovaného chlapca obletela svet. Takto vyzerá dva mesiace po záchrane

Malý Hope
Zdroj: Facebook

Chlapček, ktorý dostal meno Hope, ostal sám preto, lebo si jeho rodina myslela, že je čarodejník.

Dvojročného chlapčeka nechala rodina na pospas smrti. Vyhladovaného a začerveného ho našli humanitárni pracovníci. Fotografie pracovníčky, ako mu dáva dúšok vody obletela celý svet. Píše Daily Mail.

Zdroj: Facebook

Chlapček, ktorý dostal meno Hope, ostal sám preto, lebo si jeho rodina myslela, že je čarodejník. Našla ho Anja Ringgren Loven, Dánka, ktorá žije v Afrike. Stalo sa to posledný januárový deň.

Anja sa pred pár dňami pochválila sériou fotografií, ktoré ukazujú zdravého a šťastného Hopea. Už po ôsmich týždňoch starostlivosti vyzeral omnoho lepšie.

Hypospadias is an inborn condition in which one has an incomplete developed urethra. Urethral meatus opens incorrectly...

Zveřejnil(a) Anja Ringgren Lovén dne 26. březen 2016

Keď dánska humanitárna pracovníčka našla zúbožené dieťa, dala mu vodu, zabalila ho do deky a šla s ním do najbližšej nemocnice. Tam dostal lieky na odčervenie a krvné transfúzie. O dva dni na to Anja požiadala ľudí o pomoc, aby dokázala zaplatiť účty za lekársku starostlivosť. Z celého sveta sa vyzbieralo milión dolárov.

"Ako môžete vidieť, Hope si užíva život. Teraz má 35 nových bratov a sestier. Všetci sa chcú o neho starať, hrajú sa s ním, učia sa s ním a vždy sa uistia, že je v bezpečí a dostáva veľa lásky," napísala k fotkám, ktoré zverejnila na sociálnej sieti.

Anja založila nadáciu na podporu vzdelávania a rozvoja afrických detí pred tromi rokmi. Pomáha deťom, ktoré rodina odvrhla preto, lebo ich pokladala za čarodejníkov.

The day I carried this sweet little boy in my arms for the very first time I was so sure he would not survive. Every

Zveřejnil(a) Anja Ringgren Lovén dne 16. březen 2016

NIGÉRIA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti