Táto žena splnila životný sen jedinému mužovi na svete

Humanoidná robotka.
Zdroj: TV Markíza

Jej meno prezradiť nechce, podobnosť so Scarlett Johansson je však nepopierateľná.

Väčšina bežných ľudí si za života šetrí na nový byt, auto či dovolenku. Grafický dizajnér z Hong Kongu naopak investoval každý cent do dokonalej ženy, ktorú si sám vyrobil. Humanoidný robot sa zrejme nie náhodne podobá na známu hollywoodsku herečku.

Mark 1, ako znie pracovné meno robotickej ženy, je dôkazom toho, že aj navonok komplikované sny sa môžu stať realitou.

Už si od života nemám čo priať, splnil sa mi životný sen

„Už ako malý som miloval robotov. Pozeral som všetko, kde vystupovali - rozprávky, filmy a sníval o tom, že raz keď vyrastiem, vyrobím si vlastného. Ľudia z môjho okolia to nechápali, pýtali sa či som hlupák, či si uvedomujem koľko ma to bude stáť a že je to nesmierne komplikované," povedal 42-ročný výrobca Ricky Ma.

Živý sa ako grafický dizajnér, s programovaním či elektromechanikou žiadne praktické skúsenosti nemal. Všetko sa však učil za pochodu. „Až keď som s tým začal, uvedomil som si, aké to je to v skutočnosti náročné," spomína

Asi 70 percent tela humanoidnej robotky vyrobila 3D tlačiareň, Ricky to však celé musel vymyslieť, poskladať a sfunkčniť. Dnes je jeho robotka akousi ženou snov - poslúcha ho na slovo. A zvláda aj jednoduchú komunikáciu…

Ricky sa netají, že pri formovaní vonkajšieho vzhľadu jeho humanoidnej robotky sa inšpiroval istou hollywoodskou kráskou. Jej meno prezradiť nechce, podobnosť so Scarlett Johansson je však nepopierateľná.

Výroba humanoidnej robotky vyšla robotického nadšenca z Hong Kongu na 50-tisíc dolárov. Teraz dúfa, že ju výhodne predá a získa väčší kapitál na výrobu dokonalejšieho humanoida. Svet je aj takýmto nadšencom aktuálne otvorený, odborníci na svetovom ekonomickom fóre predpovedali, že stroje v nasledujúcich piatich rokoch pripravia o prácu vyše päť miliónov ľudí.


HONGKONG/TV Markíza
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

TOP ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Robot

Dôležité udalosti