Pohotové deti pomohli polícii chytiť zločincov: Z tiel vytvorili šípku

Deti vytvorili potovo šípku a pomohli polícii
Zdroj: TV Markíza

Nebezpečných mužov potom odhalila na strome tepelná kamera.

Detská kreativita niekedy nepozná hraníc. Presvedčila sa o tom aj polícia v anglickej oblasti Surre, ktorá prenasledovala dvojicu zločincov.

Deti si užívali veľkonočné hľadanie vajíčok, keď videli ako nad nimi krúži policajný vrtuľník. Pár sekúnd predtým videli dvoch mužov, ktorí utekali cez pole. Skupinka detí do dvanásť rokov zareagovala pohotovo. Okamžite si ľahli na zem a zo svojich tiel vytvorili šípku, v smere kam lupiči utekali, píše Daily Mail.

Na záberoch, ktoré nakrútila polícia je vidno, ako muži utekajú cez pole. V jednom momente ich však polícia stratila. Pomohli im až deti, ktoré zo svojich tiel urobili šípku. Nebezpečných mužov potom odhalila na strome tepelná kamera. Obaja zločinci vo veku 27 a 28 rokov, boli potom zatknutí z dôvodu podozrenia z vlámania.

,,Som si istý, že to posledné čo skupina detí očakávala počas hľadania veľkonočných vajíčok bolo, že pomôžu pri policajnej naháňačke," povedal policajný dôstojník Paul Sochon.

Ako ďalej uvádza polícia, posádka vrtuľníku po celej akcii pristála pri deťoch, aby sa im poďakovala za pomoc. Posádka od nich dokonca dostala veľkonočné sladkosti, čo bola určite zaslúžená odmena po celom dni.

Mužov už medzičasom prepustili na kauciu, kým neprebehne ďalšie vyšetrovanie.

https://www.youtube.com/watch?v=0o86f0_oejg

SURRE/DailyMail

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti