Zaujímavosti

Babička zanevrela na lieky. Jej elixírom zdravia a vitality je marihuana

Tamar Meyersová
Zdroj: TV Markíza

Celé roky trpela neznesiteľnými bolesťami ramena. Až kým sa nepresťahovala do Arizony, kde majú pacienti legálny prístup k marihuane.

Je aktívna, veselá a zdravá ako rybička. Americká dôchodkyňa pred časom zanevrela na lieky a začala fajčiť. Napriek tomu, že mnohí nad ňou len nechápavo krútia hlavou, sama tvrdí, že vie, čo robí.

Tamariným elixírom zdravia a vitality je marihuana. Celé roky trpela neznesiteľnými bolesťami ramena. Až kým sa nepresťahovala do Arizony, kde majú pacienti legálny prístup k marihuane. "Bola to obrovská zmena. Bolesti takmer úplne vymizli," hovorí Tamar Meyersová. 

Vitálna dôchodkyňa jedným dychom dodáva, že jej neveria ani niektorí členovia vlastnej rodiny, podľa ktorých ju marihuana len otupuje. Tamar je teraz vraj síce veselšia, ale určite nie zdravšia. "Nech si hovoria, čo chcú. Viem, že do neba zrejme nepôjdem," dodala Tamar. 

Tamar si pečie aj marihuanové koláčiky. Iba musí dať pozor, aby ich dobre schovala pred vnúčatami. "V lete budem mať 68 rokov. A nikdy by som si ani nepomyslela, že niečo takéto skúsim," hovorí. 

Napriek mnohým protestom marihuanu zlegalizovali doteraz už v 24 amerických štátoch, aj keď vo väčšine z nich ju smú ľudia používať len na liečebné účely. Napríklad v Arizone, kde žije aj Tamar, si ju môže kúpiť asi 100-tisíc registrovaných pacientov. Tí, len za minulý rok, spotrebovali asi 20 ton drogy.


USA/ TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti