Matka odmietla chemoterapiu pre syna. Tejto liečbe totiž nerozumie

330B36F400000578-3533008-image-a-2_1460329448129.jpg
Zdroj: Channel 9/ 60 min

Angela si neželá, aby jej synovi „vyprážali mozog radiáciou".

Oshinovi Strachanovi (6) z Austrálie minulý rok v decembri diagnostikovali meduloblastóm (nádor, ktorý sa nachádza v časti mozgu zvanej mozoček). Lekári rodičom navrhli chemoterapiu. Angela Kiszka a Colin Strachan však tento druh liečby odmietli. Matka sa v rozhovore pre televíznu stanicu Channel 9 priznala, že tejto liečbe nerozumie, prirovnáva ju k praktikám nacistického Nemecka a to je dôvod, prečo ju pre syna nechce.

Angela si neželá, aby jej synovi „vyprážali mozog radiáciou", hoci je možné, že by mu chemoterapia predĺžila život. „Poprosila som onkológa, aby mi pomohol pochopiť túto liečbu. Nedáva mi  zmysel, že karcinogény majú vyliečiť môjho syna," zverejnil jej vyjadrenie denník DailyMail.

Napriek odmietavému prístupu rodičov však chlapec túto liečbu podstúpi. Rozhodol o tom sudca, ktorý chce dať 6-ročnému chlapcovi aspoň šancu na život. Bez chemoterapie by podľa neho totiž s najväčšou pravdepodobnosťou zomrel.

Zdroj: Channel 9/60 min

Jej matka a nevlastná matka zomreli na rakovinu

Angela by však radšej odišla so synom do Ázie, kde by mohol podstúpiť liečbu na alternatívnej klinike. „Účinky chemoterapie sú príliš drsné. Nechcem, aby môjmu synovi vyprážali mozog radiáciou. Je to príliš škodlivé a nechápem, prečo sa to volá liečba. Pripomína mi to praktiky v nacistickom Nemecku," dodala v rozhovore.

Angela videla, čo chemoterapia spravila s jej matkou, aj nevlastnou matkou. Obe zomreli na rakovinu. Neurochirurg Brian Owler sa však  vyjadril, že po absolvovaní chemoterapie má Oshin 60-percentnú šancu na prežitie. Napriek tomu, že liečba prináša riziká, pozná veľa prípadov, kedy deti prežili rakovinu, aj chemoterapiu a žili šťastným životom.

https://www.youtube.com/watch?v=GPxm9Kaag_I


AUSTRÁLIA/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Chemoterapia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.