Zaujímavosti

Chlapec z Brazílie je trikrát väčší ako jeho rovesníci. Váži neuveriteľných 80 kíl

Chlapec trpí syndrómom neustáleho hladu.
Zdroj: Profimedia.sk

Misael sa narodil ako zdravé dieťa, ale okamžite začal priberať na váhe.

Misael Caldogno Abreu je päťročný chlapec z Brazílie, ktorý je trikrát väčší ako jeho rovesníci. Trpí syndrómom neustáleho hladu, preto nie je schopný prestať jesť. Vo svojich piatich rokoch váži 80 kg, čo mu spôsobuje veľké zdravotné problémy. Je tak ťažký, že často sa mu počas spánku zastaví dych. Jeho vystrašení rodičia sa obávajú, že sa ich dieťa raz už neprebudí. „Všetko je pre neho ťažké, je to dieťa, ktoré nesie váhu dospelého človeka," povedal chlapcov otec Manoel Abreu.

Zdroj: Profimedia.sk

Misael sa narodil ako zdravé dieťa, ale okamžite začal priberať na váhe. A jeho váha ide hore, aj napriek tomu, že má nízkotučnú diétu a každý deň prejde 40 minút chôdzou. "Jeho srdce pracuje pod veľkým tlakom. Ak sa mu nedostane zaobchádzanie, aké si vyžaduje, je tam veľmi dobrá šanca, že sa pominie." Rodičia sa ale nevzdávajú a hovoria, že budú robiť, čo sa dá, aby zlepšili jeho kvalitu života.

https://www.youtube.com/watch?v=j1_4PNisHNo


Čo je Praderov - Williho syndróm?

Praderov-Williho syndróm je genetická porucha, ktorej typickým prejavom je znížený svalový tonus, charakteristické črty tváre (úzka tvár, mandľové oči, malé ústa, tenká horná pera), nízka postava, neúplný sexuálny vývoj, rôzny stupeň porúch mentálneho vývoja, problémy so správaním a chronický pocit hladu, ktorý vedie k nadmernému prejedaniu sa už po 2. roku života a život ohrozujúcej obezite.

BRATISLAVA/Profimedia

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.