Po Lochnesskej príšere pátrali stáročia. Nový výskum priniesol jasný verdikt

Neidentifikovateľné zábery z jazera Lochness
Neidentifikovateľné zábery z jazera Lochness Zdroj: TV Markíza

Zanietení fanúšikovia prehľadávali jazero niekoľko rokov.

Tajomná Lochnesská príšera pravdepodobne neexistuje. Tím zanietených fanúšikov tohto škótskeho fenoménu pritom pátranie naozaj brali vážne. Ani luxusný robot nenašiel na dne jazera ani najmenšiu zmienku o Nessie.

Vody jazera Loch Ness lákali dobrodruhov celé stáročia. Pátrali po legendárnej príšere, obrovskom zvierati, ktoré vraj obýva dno jazera. Jedným z nich je aj Dick Rayner. Jazero prehľadáva už niekoľko rokov.

„Som naozaj zanietený. Hľadal som a skúmal som fotografie, študoval som všetky dostupné informácie, no nemyslím si, že v jazere sú nejaké väčšie zvieratá," povedal výskumník Dick Rayner.

Na dne jazera našli havarovaný bombardér, ale aj nákladnú loď, ktorá sa stratila pred vyše sto rokmi. Po bájnej príšere však pátranie neprinieslo ani stopu. Aby si bol stopercentne istý Raynerov tím použil pri hľadaní Nessie jednu z najmodernejších technológií.

Stroj skúmal dno naozaj podrobne. Nenašli sa tam žiadne známky po tom, že by Nessie v posledných mesiacoch existovala.

Moderný robot preskúmal dno pomocou sonaru, pretože viditeľnosť v jazere bola príliš nízka. Podobnú technológiu pritom používajú vyšetrovatelia pri pátraní po havarovaných lietadlách. Pátranie po Nessie ale výsledky neprinieslo.EDINBURG/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Záhada

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.