Našli priamych príbuzných Leonarda da Vinciho. Patrí k nim aj známy režisér

Leonardo Da Vinci
Zdroj: Profimedia.sk

Keďže známy velikán sa nikdy neoženil a nemal žiadnych priamych potomkov, historici sa snažili nájsť tých, ktorí sú potomkami z jeho súrodencov.

Talianski výskumníci tvrdia, že identifikovali 35 živých ľudí, ktorí majú vzťah k Leonardovi da Vincimu, pomocou genealogických záznamov. Patrí medzi nich uznávaný filmový režisér Franco Zeffirelliho, informuje bbc.com.

Zdroj: TASR

Taliansky renesančný architekt, hudobník, vynálezca, sochár a maliar sa narodil v toskánskom mestečku Vinci roku 1452. Nikdy sa neoženil a nemá žiadnych priamych potomkov, takže historici Alessandro Vezzosi a Agnese Sabato sa snažili nájsť tých, ktorí sú potomkami z jeho súrodencov.

Leonardove pozostatky sa stratili v 16. storočí, takže výskumníci nemohli pracovať s DNA a budovať rodokmeň, ktorý začal v roku 1973. Väčšina z tých, ktorých identifikovali, stále žijú v Toskánsku, tvrdí správa.

Ale, ako píšu talianske noviny La Stampa, prepojenie Franca Zeffirelliho s Leonardom da Vincim nie je prekvapením. Režisér poukázal na rodinné spojenie, keď mu taliansky prezident odovzdával cenu Leonardo v roku 2007, dodávajú noviny.

BRATISLAVA/bbc.com

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Rodina

Dôležité udalosti