Skok smrti: Pri tomto kaskadérskom kúsku tuhne krv v žilách

Hollywoodský kaskadér predviedol husársky kúsok.
Zdroj: YouTube

Gymnasta urobil salto a preskočil idúcu formulu.

Hollywoodsky kaskadér Damien Walters (34) predviedol nebezpečný kúsok. Skok smrti si síce predtým natrénoval, nemusel však dopadnúť šťastne. Rozhodol sa, že sa pokúsi preskočiť cez formulu. A aby toho nebolo málo, salto vzad skočil stojac chrbtom k rútiacemu sa auto.

Britský odvážlivec a gymnasta si skok najprv na trati trénoval. Musel odhadnúť, kedy je najvhodnejšia príležitosť vyskočiť a zotrvať čo najdlhšie vo vzduchu. Walters totiž formulu vôbec nevidel. Pri tomto kúsku rozhodovali doslova stotiny sekundy, v ktorých išlo o holý život.

"Musí byť naozaj presný," hovorí pred pokusom bývalý portugalský pretekár Bruno Correia, ktorý sa pripojil k organizačnému tímu. "Keď skočí príliš skoro, zasiahne do zadnej časti vozidla. Alebo v prípade, že zabudne a skočí neskoro, tak ...," obáva sa Correia.

"Skutočnosť, že robí salto, bez toho, aby videl blížiaci sa automobil, je šialenstvo", pripustil Potugalčan. "Je to nebezpečné," dodal.

Na internete sa však objavili aj pochybnosti o tom, či je video naozaj reálne. Ľudia spochybňujú, či formula naozaj prešla pod kaskadérom. Pri niektorých záberoch sa totižto zdá, že išla iba tesne vedľa neho. Niektorí nevylučujú ani použitie špeciálnych efektov. Veď, posúďte sami:

MEXICO CITY/YouTube

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Damien walters

Dôležité udalosti