Zomrel asi najstarší pes na svete. Neuveríte, koľko sa dožil

Najstarší pes na svete Maggie.
Zdroj: YouTube.com

Sučka Maggie žila na austrálskej farme v štáte Victoria.

V Austrálii zomrel v nedeľu (17. 4.) zrejme najstarší pes na svete. Austrálska kelpia Maggie sa dožila 30 rokov. Doterajším rekordmanom je podľa Guinnesovej knihy rekordov iný austrálsky pes. Bluey sa začiatkom minulého storočia dožil 29 rokov a päť mesiacov.

Sučka Maggie žila na austrálskej farme v štáte Victoria. Keď ju majiteľ Brian McLaren doniesol domov, mala iba osem dní a jeho syn Liam mal vtedy štyri roky, dnes má 34.

"Mala 30 rokov. Až do minulého týždňa bola na tom zdravotne dobre. Chodila z kravína do kancelárie a vrčala na mačky," povedal pre Weekly Time majiteľ McLaren.

Zdravotný stav Maggie sa podľa neho zhoršil až počas posledných dvoch dní. To už vedel, že dlho nevydrží. "Som smutný, ale som rád, že odišla tak, ako odišla," povedal austrálsky farmár. Bál sa, že bude musieť dať fenku utratiť. Nestalo sa tak, sučka dodýchala vo svojom pelechu prirodzene.

https://www.youtube.com/watch?v=i7Tzc9gdfTw


Maggie roky zamestnávalo naháňanie stáda kráv. Ale posledných 12 rokov už len odpočívala. "Nerozmaznávali sme ju, ale dobre sme sa o ňu starali. Vždy dostala trošku mlieka, ktoré milovala. Rovnako aj iné veci, ktoré mala rada," opísal život sučky.

Brian si zaspomínal aj na roky, keď sučka bola plná energie. Bývala nervózna, keď pre deti prišiel autobus, ktorým pravidelne chodievali do školy. Milovala bežať popri motorke. "Čím ste išli rýchlejšie, tým ona rýchlejšie bežala," dodáva smutný majiteľ Maggie.

Ale jeho miláčik sa pravdepodobne do Guinnesovej knihy rekordov nedostane. Nenašiel totiž žiadne dokumenty z doby, kedy si ju zaobstaral. A tak jej vek nemôžu overiť.

SYDNEY/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Úmrtie

Dôležité udalosti