Problém s plnou pamäťou v iPhone? Tento trik vám môže uvoľniť celé gigabajty

13054699_10206399944012798_1055957659_o.jpg

Najlepšie na tom je, že nič si nebudete musieť vymazať.

Používatelia iPhonov sa často stretávajú s tým, že si nemôžu nainštalovať novú aplikáciu alebo niečo vyfotiť, lebo ich pamäť je už plná. Dôvodom je najmä to, že väčšina z nás volí cenovo dostupnejšiu 16GB verziu, ktorá sa zaplní pomerne rýchlo.

Teraz vám ukážeme jeden trik, ktorým môžete získať viac voľného miesta bez toho, aby ste čokoľvek vymazali alebo museli niečo platiť.

Krok 1

V sekcii Nastavenia >Všeobecné>Informácie si pozrite, koľko máte voľného miesta. Toto číslo si dobre zapamätajte. U nás to bolo 692 MB.


Krok 2

Otvorte si aplikáciu iTunes obchod a choďte do sekcie filmy. Nájdite si nejaký film, ktorý je väčší ako vaše voľné miesto. V našom prípade sme si vybrali Star Wars: Sila sa prebúdza, ktorý má 6,13 GB. Dvakrát kliknite na možnosť požičať. Nemusíte sa báť ceny, Apple si to účtovať nebude, keďže sa mu film nepodarí stiahnuť. Vyskočí vám totiž hláška, že „Sťahovanie nie je možné".

Krok 3

Choďte sa teda opäť pozrieť na vaše voľné miesto do Nastavenia >Všeobecné>Informácie. Malo by byť o niekoľko stoviek megabajtov vyššie.


Krok 4

Celý proces zopakujte niekoľkokrát. Až pokým sa vám už miesto nebude zvyšovať alebo pokiaľ nebude veľkosť filmu nižšia ako vaša voľná kapacita. Pomôže tiež v tomto procese skúsiť iPhone aj reštartovať. Nám sa takto po chvíle zvýšilo voľné miesto až na 2,4 GB.

Ako je to možné? Máš iPhone takýmto spôsobom zrejme donútite, aby zmazal nepotrebné veci na vašom disku. Nemusíte sa však báť, neprídete o žiadne fotky, aplikácie ani nič, čo používate. Jednotlivé aplikácie sa len „prečistia". Na riešenie prišli užívatelia portálu reddit.com a venoval sa mu tiež technologický portál Cnet.

BRATISLAVA/ tvnoviny.sk, ml

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme IPhone

Dôležité udalosti