Austrálčania našli fungujúci recept na problémovú mládež

17 ZAHR Problematicka mladez.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Pár mesiacov dozadu by títo mladíci zrejme vysmiali človeka, ktorý by im povedal, že tekvice im jedného dňa zachránia životy.

Austrálčania zdá sa našli recept na problematickú mládež. Chlapcov kriminálnikov zamestnávajú na farme, kde majú toľko povinností, že sa prakticky od rána do večera nezastavia. Projekt funguje už niekoľko mesiacov a mladí ľudia si prekvapivo nový život užívajú.


Pár mesiacov dozadu by títo mladíci zrejme vysmiali človeka, ktorý by im povedal, že tekvice im jedného dňa zachránia životy. Dnes je to realita. Nathaniela a Andrewa si na ulici vyhliadla austrálska charitatívna organizácia a ponúkla im šancu začať odznova a lepšie.

Myšlienka projektu na polepšenie mládeže funguje jednoducho. Problémoví chlapci či dievčatá dostanú strechu nad hlavou, jedlo aj odbornú pomoc, podmienkou je, že si všetko odpracujú na farme. Učia ich základe veci, aby sa v živote nestratili. Pracujú, no zároveň sa aj vzdelávajú, aby sa mohli vrátiť do školy.

Projekt aj s odstupom niekoľkých mesiacov funguje. Kedysi problémoví chlapci dnes majú veľké plány do budúcnosti. „Získal som nejaké certifikáty, mám prácu, mám všetko," povedal Nathaniel. „Získal som prácu a postupne si budujem vlastnú lepšiu budúcnosť," dodal Andrew.

AUSTRÁLIA/TV MARKÍZA

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Práca

Dôležité udalosti