Nazrite do najstaršej reštaurácie na svete. Neuveríte, koľko má rokov

Najstaršia reštaurácia na svete
Zdroj: TV Markíza

V reštaurácii nájdete množstvo španielskych špecialít. Kedysi si na nich pochutnával aj slávny spisovateľ Ernest Hemmingway.

Pýšia sa najstaršou trúbou. Už bezmála 300 rokov v nej vypekajú dobroty pre hladných zákazníkov. Nájdete ju v Španielsku, v najstaršej reštaurácii sveta.

Sme v Madride, v reštaurácii s najdlhšou a asi aj najpestrejšou históriou. Začiatkom 18. storočia ju založil francúzsky kuchár. Doteraz ju spravovali dve rodiny. Napriek odžitým stáročiam jej špecialitou číslo jeden zostáva pečené prasiatko.

"Robíme najlepšie cochinillo široko ďaleko. Prasiatko pripravujeme podľa presného receptu môjho starého otca. No a samozrejme na to, aby ste ho správne upiekli, potrebujete aj dobrú pec," hovorí súčasný majiteľ José González.

V reštaurácii nájdete množstvo španielskych špecialít. Kedysi si na nich pochutnával aj slávny spisovateľ Ernest Hemmingway.

"Túto reštauráciu spomína aj vo svojich knihách. Aj vďaka tomu sem prichádza množstvo turistov, ktorí sa tu musia odfotiť," hovorí turistická sprievodkyňa Jena.

Ďalšie zvučné meno, ktoré sa s reštauráciou spája, je slávny španielsky maliar Francisco Goya, ktorý v nej kedysi pracoval.

Ak by sa niekto chcel sporiť o tom, či táto reštaurácia je skutočne najstaršia na svete, jej majitelia by ho odkázali na Guinessovu knihu rekordov. V nej by to našli napísané čierne na bielom.

"Reštaurácia má veľmi dobré odporúčania, tak sme sa rozhodli v nej najesť. Interiér na mňa dýcha romantikou. Veľmi sa nám tu páči," hovorí turista.

Históriou nedýcha len samotná reštaurácia, ale aj pivnica so starými, kvalitnými vínami.ŠPANIELSKO/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Španielsko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.