Najsilnejším silákom je dvojnásobný otecko z Levíc. A s hetrickom

Najsilnejší silák Igor Petrík.
Zdroj: TV Markíza

Igor Petrík sa priznal, že hneď keď sa oteplí ide von s náradím a cibrí formu.

Stovky kilogramov im nerobia žiadny problém. Nadvihnú auto, prevrátia obrovskú pneumatiku. Reč je o najsilnejších mužoch Slovenska. V konkurencii profesionálov i amatérov dnes privádzali davy ľudí svojou silou do úžasu.

Silní chlapi sú chovaní hlavne na hovädzine, ale niekedy nepohrdnú ani sladkým prehreškom

Siláci z celého Slovenska toho v súťaži zvládli ozaj dosť. Dvíhali oceľovú kladu, prevracali pneumatiky, nadvihli auto a dve držali na lanách v rozpažených rukách. Všetky disciplíny mali spoločného menovateľa - poriadne ťažké závažia.

„Váha na klade bola 130 kg, pneumatika vážila 600 kg, tá patrí medzi najťažšie nie len v Európe, ale aj na svete. Na ten mŕtvy ťah zdvíhali okolo 350 kg, plus schody sily, tam mala jedna kocka 220 kg a druhá 260 kg," opísal preteky generálny manažér Slovenskej asociácie silných mužov Pavol Guga.

A aby toto všetko zvládli, zimu strávili v posilňovni. Najsilnejší Slovák Igor Petrík sa priznal, že hneď keď sa oteplí ide von s náradím a cibrí formu.

Silní chlapi sú chovaní hlavne na hovädzine, no čas od času vraj nepohrdnú ani sladkým prehreškom. Na bojisku však ide všetko bokom. Hlavnú úlohu tu hrá sústredenie, maximálne vypätie i podpora najbližších.

Najsilnejší bude robiť dobré meno Slovensku aj za hranicami, kde zabojuje na medzinárodných súťažiach o titul najsilnejšieho muža sveta.


PÚCHOV/Katarína Tekeľová

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Slovensko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.