Zaujímavosti

Manželia z Topoľčian sa vykašľali na prácu a na motorke prešli celú Afriku

Manželia z Topoľčian precestovali Afriku
Zdroj: TV Markíza

V práci dali výpoveď, zbalili kufre a úspory, zamkli dom. Vraj sa nezbláznili, len zatúžili po dobrodružštve.

Domorodci ich podozrievali, že sú zlodeji diamantov. Spali medzi kopami odpadkov. Stáli zoči voči päťtonovému slonovi. Zatiaľ, čo sa iní o prácu bijú, dvaja Slováci z dediny pri Topoľčanoch pre pár mesiacov dobrodružstva dali v práci dobrovoľne výpoveď a na motorke vyrazili do Afriky míňať úspory.

V práci dali výpoveď, zbalili kufre a úspory, zamkli dom. Vraj sa nezbláznili, len zatúžili po dobrodružštve. "Išlo o to, kúpime si auto seconhand alebo chceme vidieť svet. Rozhodli sme sa vidieť svet," hovoria cestovatelia.

"Všetci vravia, že Ázia je v pohode bezpečná, Severná Amerika bezpečná, no v Amerike som bol, no to je ako tu, nechcem vidieť betón. Tak som chcel vidieť prírodu a chcel som vidieť to pravé, to jednoduché," hovorí František Čanko.

Na chrbte motorky sa pol roka trmácali naprieč Afrikou, a to vraj má dnes už bývalý kamionista vodičák na motorku ani nie dva roky. Tohto stroja sa vraj bál.

"Z domu sme odišli plno kufrov a potom sme to začali takto rozdávať," hovorí František.

"Je to úplne iný svet. Celá Afrika je wau. A najmä ľudia. Z posledného ti dajú. Majú plechy a to je pre nich dom, jedna izba. A tam žili aj piati šiesti a ešte ťa privítali. Hybajte, lebo vonku prší," opísala Františkova manželka Alina.

"Z Maroka do Senegalu máte len Saharu, tam je len jedna cesta, potom začne savana, vysoká tráva, pálili to vtedy akurát, dosť zle sa dýchalo aj motorka kašľala, no potom začne prales. Asfaltové cesty tam zmiznú," opísal František.

Do plaču odvážnym Slovákom vraj bolo aj keď sa im na pol ceste čiernym kontinentom pokazila motorka. Ťažký stroj s domorodcami sedem hodín tlačili strmými kopcami.

"Nemám čo ľutovať. To je asi najlepší spôsob ako minúť peniaze, viete, ale každý máme šťastie inde," dodal amatérsky cestovateľ.NITRA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.