Vietor si robil s balónom, ktorý bol plný malých detí, čo chcel

Balón sa divoko kýval vo vzduchu.
Zdroj: YouTube/AP

Niekoľko detí skolabovalo.

Balón "Die Welt" je v Berlíne populárnou turistickou atrakciou. Je spojený lanom so zemou, ale aj tak môže vystúpiť do výšky až 150 metrov.

V utorok popoludní si ale pilot a skupina 19 pasažierov, medzi ktorými bolo podľa webu The Local aj 11 detí z Nórska, priali, aby boli niekde inde. Po vystúpení do 110 metrovej výšky totiž prudký poryv vetra héliový balón poškodil.


Pilot nariadil ľuďom, aby si ľahli na zem, zatiaľ čo tím na zemi sa pokúšal balón dostať pod kontrolu, čo sa ale najprv nedarilo. Balón sa divoko kýval vo vzduchu. "Myslel som, že narazí do strechy toho domu," uviedol pre Bild Marcel Lau, jeden z prizerajúcich sa.

Balón sa po pár minútach podarilo dostať na zem a žiadny z pasažierov sa nezranil. Niekoľko detí však pod ťarchou udalosti skolabovalo a museli ich ošetrovať. Turista z Kanady, ktorý bol taktiež na palube balóna povedal, že si myslel, že zomrie.

Spoločnosť Air Service Berlin, ktorá vyhliadkové lety prevádzkuje, uviedla, že pasažieri neboli v ohrození života. Polícia ale aj napriek tomu až do odvolania zakázala ďalšie lety.

BERLÍN/YouTube, AP

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Berlín

Dôležité udalosti