Výherca obrovského jackpotu v americkej lotérii sa ešte neprihlásil

Tipujúci zaškrtáva čísla v americkej lotérii Powerball.
Zdroj: TASR

Obchod v štáte New Jersey, kde šťastný lós predali, však už oslavuje.

Jediný výherca jackpotu vo výške 429,6 milióna dolárov v americkej lotérii Powerball, ktorý padol pri losovaní v sobotu večer 7. mája, sa ešte neprihlásil. Obchod v štáte New Jersey, kde šťastný lós predali, však už oslavuje. Informovala o tom dnes tlačová agentúra AP. S vylosovanými číslami v lotérii Powerball sa zhodoval iba jeden tiket. Výhernými číslami boli 5, 25, 26, 44, 66 a číslom Poweballu bolo 9.

Predstavitelia lotérie v americkom štáte New Jersey uviedli, že výherný lós predali v obchode s potravinami siete 7-Eleven v Trentone, hlavnom meste tohto štátu. "Blahoželáme predajni 7-Eleven k predaju výherného lósu a šťastnému držiteľovi tiketu, ktorý si ho kúpil," uviedla Carole Hedingerová, výkonná riaditeľka lotérie Powerball v New Jersey. "Tešíme sa na stretnutie s výhercom tohto rekordného jackpotu," dodala.

Tento jackpot je šiestym najvyšším v histórii jackpotov v lotérii Poweball a zároveň najvyšším pripadajúcim na jediný lós predaný v štáte New Jersey. Výherný tiket predal v obchode Luis Sandoval. Pre webovú stránku NJ.com povedal, že keď mu kolegovia správu oznámili, "bol vo vytržení". Sandoval pracuje v predajni dva roky a ako povedal, netuší, kto by mohol byť výhercom.

Predstavitelia lotérie majú v pláne ešte dnes usporiadať v predajni 7-Eleven tlačovú konferenciu, na ktorej poskytnú podrobnosti o výhernom lóse.
Pravdepodobnosť výhry v Poweballe je jeden k 292,2 milióna.

TRENTON/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Lotéria

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.