Zaujímavosti

Prvý deň v práci a hneď dostala "padáka". Neuveríte, prečo

Recepčná
Zdroj: TV Markíza

Nicole sa zastali tisícky ľudí a jej prípadom sa zrejme bude musieť zaoberať aj vláda.

Odmietla v práci nosiť vysoké opätky a tak ju vyhodili! Prípad mladej recepčnej, ale neostal bez odozvy. Tisíce ľudí podpísali petíciu na jej podporu, a tak nie je vylúčené, že opätkami sa zanedlho bude musieť zaoberať aj vláda.

Prvý deň v práci a hneď dostala padáka. Na to aby si pohnevala šéfov v londýnskej poradenskej firme pritom stačilo málo. Dvadsaťsedemročná recepčná odmietla ich požiadavku, aby sa vrátila domov a prezula si topánky. Firma totiž v dress code požadovala od zamestnankýň opätky vo výške od 5 do 10 centimetrov.

"Viete, mne neprekáža, že firmy majú vlastný dress code. No mala by v nich existovať istá spravodlivosť. Muža jeho obuv neobmedzuje pri chôdzi, no u žien opätky môžu spôsobiť bolesti aj vážne zdravotné problémy," tvrdí Nicole Thorpová. 

Nicole sa so svojim trápením zverila priateľom na sociálnej sieti. Nasledovala nečakaná reakcia, ktorá mladú recepčnú nesmierne potešila. Desaťtisíce ľudí, ktorí ju ani osobne nepoznajú, sa postavili na jej stranu a spísali petíciu.

"Nemôžem tomu uveriť. Ráno tam bolo asi 4-tisíc podpisov, zanedlho 6-tisíc a stále to rástlo. Myslela som si, že to skončí tak pri desiatom podpise. Na to, aby sa tým začala zaoberať vláda, potrebujeme 100-tisíc podpisov a ja som aktuálne presvedčená, že sa k tomuto číslu naozaj dostaneme. Je to otázka práv žien," hovorí Nicole.

Podľa skúsenej britskej personalistky je normálne, ak spoločnosť stanoví pravidlá pre obliekanie zamestnancov, v tomto prípade si ale myslí, že to poradenská firma prehnala.

"Toto pravidlo je extrémne. Viete, ja sama si myslím, že žena v opätkoch vyzerá lepšie a viac sexi, no nútiť ju k tomu je naozaj prehnané," hovorí personalistka Alexandra Perry.

Na stranu Nicole Thorpovej sa postavili nielen ženy, ale aj množstvo mužov. "Keby som bol v jej topánkach, prepáčte mi tú slovnú hračku, dohnal by som tento prípad tak vysoko akoby to len šlo. Takéto správanie je od šéfov neprijateľné," hovorí Matthew Perry.

Nicole Thorpová už jednu časť bitky vyhrala. Jej bývalý zamestnávateľ pod tlakom verejnosti požiadavku o vysokých podpätkoch zrušil.


VEĽKÁ BRITÁNIA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.