Zaujímavosti

Z tohto smetiska urobili obyvatelia Domaniže niečo nádherné

Zo smetiska urobili niečo nádherné
Zdroj: TV Markíza

Pred pár rokmi to bolo obrovské smetisko, dnes tu majú obyvatelia oddychovú zónu.

Keď sa chce, tak sa dá takmer všetko. Povedali si v Domaniži pri Považskej Bystrici, vyhrnuli rukávy a pustili sa do práce. Zabralo im to stovky hodín, no dnes sa môžu vo svojej dedine popýšiť oddychovou zónou, ktorú by im mohlo závidieť nejedno mesto.

Staršie ročníky si toto miesto pamätajú ako obecné pasienky. "Tu sa pásali z celého horného konca husi," hovorí obyvateľka Domaniže Vlasta Kupcová.

Pred pár rokmi sa to tu zmenilo na obrovské smetisko. "To, komu čo nepasovalo, vyviezlo sa sem, no, kde? No na horný konec, pod Drahy," dodáva Vlasta.

No a títo ľudia si povedali dosť. Vyviezli plné tatrovky odpadu, vzali lopaty, krompáče. Každá ruka, čo mohla, to pomohla. A roboty tu vraj bolo ako na kostole.

Výsledok vraj za tú robotu stál a Domanižanci sa ako máloktorá dedina môžu pochváliť oddychovou zónou.

Vlastnoručne vytvorili hrádzu, a tak v lete tu plávajú, v zime sa korčuľujú. Môžu cvičiť, opekať, aj vodou zo zachránených studničiek sa osviežiť. A dospelí sa tu chodia aspoň na chvíľu vrátiť do svojich detských čias.

Ľuďom z takmer jeden a pol tisícovej dediny vlastné dvory, ktoré majú pri domoch, zrejme nestačia a chcú sa viac stretávať.DOMANIŽA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.