Zaujímavosti

Fascinujúce zábery lovca bleskov z Levíc

Lovec bleskov
Zdroj: TV Markíza

Pre búrky často prebdie noci na balkóne, len aby mu neunikli najlepšie okamihy. Blesky ho stále viac fascinujú svojou rozmanitosťou.

Blesky a búrky fascinovali ľudí už v pravekých časoch. Napriek tomu, že sú mimoriadne nebezpečné, nájdu sa odvážlivci, ktorí sa miliónom voltov elektriny dokážu postaviť zoči-voči.

Pred búrkou väčšina z nás uteká do bezpečia. No Benjamín, alebo Beni, ako ho najčastejšie volajú, to robí naopak. Mladý Levičan práve cez búrku berie do rúk fotoaparát. Je totiž lovec bleskov.

"Je to taká silná vášeň, že je to silnejšie ako akýkoľvek strach. Keď sa blíži búrka, viem, že sa blíži aj môj čas," hovorí Beni.

Najradšej fotografuje zo strechy činžiaku alebo aj z balkóna bytu na dvanástom poschodí. Rozhodne by ste nepovedali, že má fóbiu z výšok. "Najčastejšie ma zobudí pes, keď zahrmí a už aj vybehnem hore," Benjamín Dráfi.

Pre búrky často prebdie noci na balkóne, len aby mu neunikli najlepšie okamihy. Blesky ho stále viac fascinujú svojou rozmanitosťou.

Benjamín si uvedomuje, že záľuba fotiť blesky je veľmi nebezpečná. Aj keď z nej neplánuje upustiť, potom, čo sa mu narodil syn, je predsa len opatrnejší. "Dávam si väčší pozor, uvedomujem si zodpovednosť za rodinu," hovorí.

"Bojím sa o neho, vyčítam mu, nedá si povedať, tak aspoň prosím Boha, aby mi ho vždy vrátil v poriadku," povedala nám manželka Alžbeta.

Aj napriek väčšej opatrnosti mladý fotograf túži zájsť s fotením bleskov ďalej. Chcel by fotiť tornáda v Amerike.


LEVICE/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti