Muž, ktorému transplantovali penis, prezradil chúlostivé detaily

19 ZAHR Muz s penisom rozhovorweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
Zdroj: TV Markíza

Operácia sa podarila a pacient sa teraz sa cíti skvele.

Aj keď ide o chúlostivú vec, nenechal si svoje dojmy pre seba. Američan, ktorému pred týždňom ako druhému na svete transplantovali penis, sa postavil pred kamery. Prezradil, že už na svojom novom orgáne vníma dotyky a cíti v ňom život.

Thomas Manning žijúci v Halifaxe, v štáte Massachusetts, má 64 rokov a je prvý Američan, ktorému lekári transplantovali penis. Na zákrok sa pripravovali dlhé roky.

„Môj príbeh sa začal pred štyrmi rokmi. Mal som nehodu a počas hospitalizácie lekári zistili, že mám rakovinu na konci penisu. Takmer mesiac im trvalo, kým zistili, že mám smrteľnú formu rakoviny. Musel som sa jej zbaviť, inak by som zomrel. Dávali mi dva až sedem mesiacov," prezradil Thomas.

Operáciu si lekári trénovali na mŕtvych pacientoch

Lekári nenechali nič na náhodu. Objednali ho na operáciu a pokúsili sa mu zachrániť život. „Osem dní po diagnostikovaní mi amputovali penis. Jedna z prvých vecí, ktoré som lekárovi povedal, keď som sa prebral, bola, že chcem transplantát. Vtedy nič také neexistovalo. Ja som si ale hovoril, že sa to určite dá. Ak môžete transplantovať ruky a nohy, kde musíte spájať kosti, v čom je problém? Tam dole predsa nemáte žiadne kosti," zveril sa.

Operáciu si lekári trénovali na mŕtvych pacientoch. Keď si boli istí postupom, čakali už len na vhodného darcu. Tým sa stal nedávno zosnulý mladý muž. Operácia sa podarila a pacient sa teraz sa cíti skvele.

„Už ho cítim. Znamená to, že nervové zakončenia fungujú. Vnímam pohyby a cítim v ňom život. A to sme ešte len na začiatku. Podstúpim ďalšie procedúry a bude to perfektné," dodal Thomas.


USA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme USA

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.