Unikátna záchranná akcia pasažierov z balóna

Dráma v balóne.
Dráma v balóne. Zdroj: Reuters

V poslednej chvíli zabránil nešťastiu motorový čln.

Jedinečná záchranná akcia na šírom mori. Teplovzdušný balón s desiatimi vystrašenými pasažiermi sa beznádejne rútil do vĺn. V poslednej chvíli zabránil nešťastiu motorový čln.

Pôvodne to mal byť vyhliadkový let balónom nad austrálskym mestom Melbourne. Napokon z toho bolo nečakané dobrodružstvo.

"Vietor nás unášal a zrazu sme boli nad morom. Nemali sme sa ako dostať naspäť," hovorí pasažierka balóna.

V týchto chvíľach sa už pasažieri pripravovali na núdzový scenár - mysleli si, že budú musieť povyskakovať do mora, pretože im dochádzalo palivo. Až keď sa k nim začal približovať motorový čln, pilot sa rozhodol, že sa pokúsi o nemožné. Jeho úmysel rýchlo pochopila aj posádka lode.

"Pilot urobil skvelú vec - snažil sa nás dostať čo najnižšie. Vyzeralo to, ako by sme pristáli na tej lodi a jeden po druhom sme vystupovali," pokračuje pasažierka.

Znie to jednoducho, ale jednoduché to ani náhodou nebolo. Vždy keď jeden pasažier vystúpil, balón stratil váhu a hrozilo, že sa prevráti.

Pilot sa zachoval ukážkovo. Po tom, čo všetci pasažieri vystúpili, zariskoval, urobil niekoľko nebezpečných manévrov a napokon sa mu podarilo dostať balón až nad pobrežie. Na pláži ho už čakali záchranári aj televízne kamery.


MELBOURNE/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Melbourne

Dôležité udalosti