Zaujímavosti

Prvé sedmorčatá vo svete, ktoré prežili. Takto vyzerajú dnes!

sestorcata.jpg
Zdroj: YouTube/ ABC News

Sedmorčatá sa narodili 19. novembra 1997 s pôrodnou hmotnosťou od 1,048 do 1,474 kilogramov.

Prvé sedmorčatá vo svete, ktoré zostali nažive, ukončili strednú školu v americkom štáte Iowa, kde od narodenia žijú. Štyria chlapci a tri dievčatá - Alex, Brandon, Joel, Kelsey, Kenny, Natalie a Nathan McCaugheyovci - v nedeľu absolvovali slávnostné prevzatie diplomov o ukončení štúdia na strednej škole v meste Carlisle pred zrakmi rodičov a návštevníkov spoločne so svojimi spolužiakmi, uviedla tlačová agentúra AP.

Zdroj: Profimedia.sk

Sedmorčatá sa narodili 19. novembra 1997 s pôrodnou hmotnosťou od 1,048 do 1,474 kilogramov. Ich matka predtým užívala lieky na plodnosť.

Televízia KCCI v Des Moines oznámila, že sedmorčatá sa po strednej škole vydajú každé svojou cestou. Dve z nich plánujú študovať na Hannibal-LaGrange University v Missouri, ktorá ponúkla všetkým siedmim bezplatné vzdelanie, Brandon sa chystá do armády, Kenny vidí svoju budúcnosť v stavebnom priemysle a Kelsey chce urobiť kariéru v hudbe.

Zdroj: Profimedia.sk

Ich rodičia Kenny a Bobbi si nemyslia, že ich bude v dohľadnom čase trápiť syndróm prázdneho hniezda, ale sú zvedaví, kam sa ich deti vyberú. "Myslím si, že to ešte zopár rokov počká," povedala vlani na jeseň mama sedmorčiat, ktoré majú ešte staršiu sestru.


WASHINGTON/ TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti