Zaujímavosti

Od smrti ho delila minúta! Keby sa veterinárka na tohto psa lepšie nepozrela, utratili by ho

havo2.jpg

Študentka veteriny Neena Golden chcela psíka pred uspatím utešiť a začala ho škrabkať za ušami. Vtedy objavila príčinu jeho trápenia.

Shetlandského ovčiaka (sheltie - malá kólia) Ollieho chceli utratiť. Desaťročný psík už totiž nedokázal chodiť. Bol letargický, slabý. Krvné testy aj vyšetrenia neodhalili žiadnu chorobu. Keď už nedokázal ani jesť, jeho majitelia Al a Joelle Meteneyovci, ho chceli dať uspať, aby sa už netrápil. Informuje ABC News.

Chorého domáceho miláčika nevzali k svojmu veterinárovi, ale do nemocnice DoveLewis Emergency Animal Hospital. Študentka veteriny Neena Golden chcela psíka pred uspatím utešiť a začala ho škrabkať za ušami. Vtedy objavila kliešťa, ktorý bol príčinou jeho trápenia. Zachránila ho tak minútu predtým, ako mu mali podať smrtiacu injekciu.

Ollie mal síce obojok proti kliešťom, ale tomuto konkrétnemu parazitovi sa ho akosi podarilo na jeho koži udržať. Neurotoxíny v jeho slinách tak prúdili v psíkovom krvnom obehu, čo spôsobilo jeho paralyzáciu. Olliemu kliešťa odstránili a vyholili mu celé telo, aby sa presvedčili, že už na tele žiadneho iného nemá.

Psíkovi sa už dobre darí. "Je živý, aktívny, už naháňa veveričky po dvore. Opäť má silu v nohách," povedali jeho majitelia.


USA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.