Zaujímavosti

Bežnú vec položil na podlahu v galérii. Dokonale nachytal "milovníkov umenia"

vtipalek.jpg
Zdroj: Twitter

Stačilo pár sekúnd, aby "nový exponát" obkľúčili milovníci umenia.

Dospievajúci vtipálek, ktorý trávi čas tým, že vymýšľa rôzne spôsoby, ako nachytať ľudí, poriadne zmiatol desiatky milovníkov umenia. Len 17-ročný TJ Khayatan spolu s kamarátmi navštívil galériu a múzeum moderného umenia v San Franciscu. Ako sám povedal, veľmi ho vystavené kúsky nezaujali  a jeden z nevýrazných exponátov opísal ako vypchaté zviera na šedej deke.

"Naskytla sa mi tak otázka, či je to skutočne také impozantné pre tých ľudí, čo v galérii boli," povedal pre BuzzFeed News. Rozhodol sa návštevníkov vyskúšať, či vôbec niečo tušia o umení a chcel zistiť, čo všetko je pre nich umenie.

Na podlahu položil dioptrické okuliare a ustúpil, aby videl, ako budú ľudia reagovať. Stačilo pár sekúnd, aby "nový exponát" obkľúčili milovníci umenia. Niektorí si ho začali aj fotiť. Khaytan všetko zachytil a obrázky zverejnil na Twitteri.

Snímky zdieľalo viac ako 40-tisíc ľudí. Na sociálnej sieti sa tak rozpútala diskusia, či je moderné umenie skutočne umenie, alebo ide len o podvod, ktorý z ľudí ťahá peniaze.

"S týmto nesúhlasím. Moderné umenie môže byť aj vtipné. Umenie je jednoducho spôsob, ako vyjadriť vlastnú kreativitu. Niektorí to môžu interpretovať ako vtip, niektorí v tom nájdu hlbší zmysel," dodal tínedžer.SAN FRANCISCO/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.