Zaujímavosti

Dievčatká mu môžu závidieť. Čech má doma neuveriteľnú zbierku bábik Barbie

barbie.jpg

V zbierke má aj veľmi vzácny kúsok. Bábika menom Lily pochádza z roku 1955 a podľa nej vlastne vytvorili bábiku Barbie.

Hosťom v Teleráne bol Čech Martin Tesař, ktorý sa môže pochváliť veľkou zbierkou bábik Barbie. Ako sám prezradil, doma ich má okolo 4 000. V rámci Európy majú dve jeho kamarátky dokonca až 24-tisíc kúskov.

A kedy ho chytili tieto bábiky za srdce? "V šiestich rokoch som videl prvýkrát reklamu na Barbie. U nás sa v tedy nedali kúpiť, tak to bol môj detský sen. Kamarátka mi pomohla napísať list Ježiskovi, dal som ho k oknu a na druhý deň tam nebol, tak som sa tešil, že sa moje želanie splní," povedal Martin.

Lenže list vzala jeho mama, ktorú jeho obsah znepokojil. Spolu s otcom vzala Martina k lekárke a ukázala jej list svojho syna. Podľa nej nebolo normálne, aby sa malý chlapec chce hrať s bábikami. "Doktorka ju našťastie upokojila, že sa nemá čoho báť. Že je to len hračka a môžem sa hrať s čím chcem," povedal Martin. Rodičia ho v jeho zberateľskej vášni podporujú a stoja pri ňom.

Štyritisíc bábik, to nie je len tak. Kde ich Martin skladuje? "Neviem ich tak skombinovať, aby vyzerali pekne, keby som ich vystavil. Preto ich máme poschovávané v škatuliach," priznal Čech.

V zbierke má aj veľmi vzácny kúsok. Bábika menom Lily pochádza z roku 1955 a podľa nej vlastne vytvorili bábiku Barbie. Pozrite si priložené video.

BRATISLAVA/ Teleráno

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.