Bolo ťažké zohnať chlapov, ktorí by si s vŕtačkou trúfli postaviť sa nad 80-metrový kaňon

vyhliadkaweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

V Kvačianskej doline vzniká nad priepasťou unikátna vyhliadka.

Pozrieť sa bezpečne až na dno hlbokého kaňonu. Aj to je zážitok, aký vás môže očariť pri potulkách Slovenskom - napríklad aj v Kvačianskej doline neďaleko Liptovského Mikuláša. Miestni nadšenci tam budujú nie síce veľkú, ale určite výnimočnú vyhliadkovú plošinu.

Koniec Kvačianskej doliny láka historickými mlynmi a aj rodiny s deťmi môžu obdivovať jej prekrásnu prírodu. Onedlho už aj z vyhliadky.

Z vyhliadkovej plošiny sa vám naskytne úchvatný pohľad do 80-metrovej hĺbky. Na Slovensku podobné miesta zrátame na prstoch jednej ruky. Niektorí odvážnejší turisti neodolali a pozreli sa z plošiny ešte pred jej dokončením.

Vyhliadku montujú na prakticky jedinom mieste Kvačianskej doliny, z ktorého sa dá vidieť rovno z chodníka jej plná hĺbka.

„Nebolo jednoduché zohnať chlapov, ktorí by si trúfli postaviť sa nad ten 80-metrový kaňon s vŕtačkou v ruke," povedal predseda občianskeho združenia Oblazy Ján Chlebík.

Okrem nádherného výhľadu prispeje aj k ochrane ľudí a prírody.

Toto miesto napriek tomu, že patrí medzi najúchvatnejšie v doline, ľudia zo strachu o svoju bezpečnosť doteraz vo veľkej miere obchádzali. Tí druhí, príliš odvážni, sa zas rozchádzali mimo chodníka, pričom sme v piatom stupni ochrany," dodáva Chlebík.

Peniaze na vyhliadku zohnali sponzorsky a cez grant. Odpracovali stovky dobrovoľníckych hodín.


LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Liptovský Mikuláš

Dôležité udalosti