Luxusný dom na bratislavskom Slavíne za cenu jedného dukátu? Aj to je možné

Dukát Matiáša.
Zdroj: TV Markíza

Dukát Matiáša vyrazený v Kremnici v roku 1617 má hodnotu milión eur a má už svojho majiteľa.

Luxusný dom na bratislavskom Slavíne za cenu jedného dukátu? Aj to je možné, ak ste majiteľom zlatej mince, ktorú v týchto dňoch vystavujú v bratislavskej Inchebe. Výstava numizmatikov a filatelistov je už tradičným podujatím štamgastov z celého sveta. Dražiť sa bude aj stará keltská minca nájdená pod bratislavským hradom. Odborníci odhadujú, že sa predá možno aj za stotisíc eur.

Dukát Matiáša vyrazený v Kremnici v roku 1617 - kráľovská minca má hodnotu milión eur a má už svojho majiteľa. Leží v súkromnej zbierke na Slovensku. Meno majiteľa aukčný dom nikdy neprezrádza. Na svete sú len dva kusy. Kto takéto skvosty vlastní v súkromnej zbierke, príliš sa s nimi nechváli. Je to biznis, ktorý je založený na anonymite.

Do dražby ale v sobotu pôjde táto keltská minca, takzvaná hexadrachma Lattu , hoci ide o vzácnu mincu z územia keltov pod dnešnou Bratislavou, našla sa v Nemecku. Známe sú len tri kusy, zberatelia míňajú pokiaľ sa dá. Za 5 haliernik z roku 1924 dokázal nový majiteľ dať to, čo za auto.

Na veku nezáleží zbierajú veľkí aj malí. Na zberateľských dňoch dokážete stráviť celé hodiny, hľadaním známok, pohľadníc, starých máp. A keby ste si aj nič nenašli, vyrazíte si vlastnú mincu.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Výstava

Dôležité udalosti