Bláznivý nápad realitou. Pod centrom mesta prúdi pivo

19 ZAHR Brugy pivoweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
Zdroj: TV Markíza

Neobvyklé potrubie financovali z veľkej časti miestni obyvatelia.

Keď praskne potrubie, býva to väčšinou dosť nepríjemné. Keď však prasknú najnovšie trubky v belgických Bruggách, bude to poriadny žúr. Pod centrom mesta tam prúdi pivo. Neobvyklé potrubie financovali z veľkej časti miestni obyvatelia.

Letné terasy sú už teraz plné turistov a väčšina z nich má v ruke fľašu piva. Donedávna museli veľké prepravky s obľúbeným nápojom voziť úzkymi uličkami ťažké nákladné autá, čím stredoveké mesto dosť trpelo. Majiteľ miestneho pivovaru mal preto bláznivý nápad - vybudovať pivovod, ktorý by premávku v historickom centre výrazne odľahčil.

Keď podnikateľ zistil, že vybudovanie potrubia bude stáť štyri milióny eur, najskôr ho to odradilo. Potom však pomohli milovníci piva, ktorých je v meste neúrekom.

Sčasti tak projekt financovali aj miestni. Potrubie zatiaľ funguje len v skúšobnej prevádzke, ale už teraz ide všetko podľa plánu.

Novú atrakciu si už všimli aj turisti, ktorí sa na nezvyčajné potrubie denne vypytujú. Pyšní sú však najmä miestni - najmä tí, ktorí naň aj prispeli.


BELGICKO/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Bruggy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.