Takto vyzerá fotografia na podporu mieru. Pózovali na nej tisíce nahých Kolumbijčanov

Tisíce nahých Kolumbijčanov pózovali pre fotografiu na podporu mieru.
Zdroj: Profimedia.sk

Pred fotografom, ktorý sa preslávil snímkami masových aktov, pózovali nahí aj napriek chladu.

Americkému fotografovi Spencerovi Tunickovi, ktorý sa preslávil snímkami masových aktov, uplynulú nedeľu v kolumbijskej Bogote pózovalo 6000 nahých ľudí s cieľom vyslať posolstvo, že po viac ako 50 rokoch ozbrojeného konfliktu v ich vlasti nastal čas na mier. Informovali o tom kolumbijské spravodajské weby.


Fotografovanie sa uskutočnilo na Bolívarovom námestí, kde sa nachádza budova Kongresu, radnica, sídlo najvyššieho súdu i katedrála. Dobrovoľníci sa tam začali schádzať už od 03.00 h. Pred fotografom pózovali nahí aj napriek chladu. "Boli sme nahí, pokojní, vyrovnaní," uviedla o fotografovaní 40-ročná Claudia Barrentosová. O 20 rokov mladší Carlos Beltrán poznamenal, že preňho to "bola mimoriadna skúsenosť". "Myslím, že všetci sme to cítili rovnako. Vyzliekli sme sa a boli sme takí, ako sme prišli na svet," povedal.

Zdroj: Profimedia.sk

Spencer Tunick vysvetlil, že svojou najnovšou fotografiou chce vyslať posolstvo o "rovnosti, mieri a jednote". "Mier, to je raj. Je pre mňa cťou byť tam, kde sa život mení, s nádejou, že mierová zmluva bude podpísaná," dodal v zmienke o rokovania medzi vládou a povstaleckými Revolučnými ozbrojenými silami Kolumbie (FARC), ktoré v tomto čase vrcholia.


Spomínané mierové rokovania by mali ukončiť konflikt, ktorý v Kolumbii vypukol ako dôsledok roľníckeho povstania v 60. rokoch. Vyžiadal si 260.000 obetí na životoch a presídlenie 6,6 milióna ľudí. Kolumbia je krajinou s veľkými rozdielmi a žije tam obyvateľstvo s koreňmi v Európe, Afrike i Amerike. Tunick aj preto vyjadril nádej, že jeho fotografia "bude zmesou všetkých odtieňov pokožky, všetkých etník a všetkých sociálnych skupín".

BOGOTA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Mier

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.