Zaujímavosti

Podľa čoho si vyberať ubytovanie, keď chcete stráviť ničím nerušenú dovolenku?

obrázok -  tvnoviny článok 3.jpg

Už teraz sa to hemží veľkým množstvom dovoleniek.

Ďaleké krajiny ponúkajú pre našincov extrémne horúce podmienky. More a aj vzduch sú už natoľko zohriate, že nútia baliť kufre mnohým vášnivým cestovateľom. Aj vy chcete zažiť príjemnú letnú dovolenku pri mori? Môžete. Stačí si len zájsť na web a pozrieť rôzne cestovné kancelárie.

Väčším problémom je však výber ubytovania. Ubytovacie jednotky častokrát nebývajú postačujúce aj keď more je priam geniálne. Čo všetko by ste mali zohľadniť pri výbere ubytovania vo vysnívanej dovolenkovej destinácii?

Postele by mali mať kvalitné matrace

Ako prvé, čo si pozeráme, je kvalita zariadenia spálne. Za knísajúce postele s nekvalitnými smradľavými matracmi nie sme ochotní si priplatiť ani cent naviac a práve preto si dôkladne preštudujte prospekty a web stránky cestovných kancelárií. Je dôležité, aby postele obsahovali matrace urobené na mieru postele. Nikto z vás zrejme netúži po vytŕčajúcom matraci. Aj nekvalitný matrac na posteli by vám vedel znepríjemniť dovolenku. Dôkladne vyberajte hotel, v ktorom budete ubytovaní.

Vankúš a paplón by mali byť oblečené do príjemných obliečok

Pri posteliach ostaneme. Určite ste sa stretli s nekvalitnými obliečkami, v ktorých bol oblečený vankúš a paplón v hotelovej izbe. Niektoré hotelové izby neposkytujú veľký štandard. Mali by ste sa na to pripraviť a vopred si preklepnúť informácie o výbave spálne v hotelovej izbe. Najvhodnejšou voľbou sú veľkosťou vhodné krepové obliečky. Počas letných horúčav budú vašu opálenú pokožku rozmaznávať.

Tieniace prvky hotelovej izby

Nielen klimatizácia je dobrým spoločníkom počas letnej dovolenky. Hotelová izba by mala mať okrem klimatizácie aj kvalitné pružinové rolety, ktoré neprepustia silné slnečné žiarenie do hotelovej izby. Oddýchnite si počas poludnia na hotelovej izbe, v ktorej nebude chýbať tieniaci prvok, ktorý by zabránil prehrievaniu miestnosti.

Plne vybavená kuchyňa

Pri lacnejších hoteloch je viac než isté, že kuchyňu nebude mať každá hotelová izba. Ak budete mať k dispozícii kuchyňu, je dôležité, aby bola plne vybavená. Veď behať ku susedom uvariť si len raňajšiu Arabica kávu by bolo otravné, nemyslíte? Prečítajte si na webe alebo v dovolenkovom katalógu, čo všetko obsahuje kuchyňa. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciám týkajúcich sa stravovania.

BRATISLAVA/PR ČLÁNOK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti