Ľudia nakrútili zúfalé správanie kosatky v zajatí. Podľa nich sa chcela zabiť

Bez názvu.png

Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, ako sa cítia tieto zvieratá?

Je jasné, že málokto stretne, pre nás, exotické zvieratá vo voľnej prírode. Ľudí preto fascinuje pohľad na delfínov, kosatky, žralokov, tuleňov či tučniakov za sklom, pretože si ich môžu poobzerať z každej strany a pritom sú v bezpečí. Zamysleli ste sa ale už niekedy nad tým, ako sa cítia tieto zvieratá? Napríklad taká kosatka. Nemusíme ani písať, že na to, aké má rozmery, jej malý bazénik v akváriach na dostatočný pohyb nestačí.

Turisti v obľúbenej dovolenkovej destinácii Tenerife nakrútili zvláštne správanie kosatky Morgan v zábavnom parku Loro Parque zoo. Morgan po šou vyliezla na plošinu a na súši bola viac ako desať minút. To je pre kosatky viac ako nebezpečné. Ľudia video začali šíriť na internete so slovami, že Morgan sa chcela zabiť.

https://www.youtube.com/watch?v=JgTrIcN8BHA


Vedci a odborníci si jej správanie nevedia vysvetliť. Laici sú si istí, že zviera trpí depresiami. Majitelia parku ale tvrdia niečo iné. Podľa nich je takéto správanie normálne. Morgan vraj chcela pokračovať v tréningu a na plošine čakala na trénera.

„Je to normálne. Kosatky niekedy hneď po šou chcú opäť trénovať. Na záberoch vidieť jej pohyby. Bola to len hra. Všetkých našich šesť kosatiek absolvuje pravidelné lekárske prehliadky. Sú v poriadku," vyjadril sa doktor Javier Almunia z Loro Parque zoo pre DailyTelegraph. Podľa neho je absurdné myslieť si, že by takéto zviera chcelo spáchať samovraždu.

Ľudia aj ochranári žiadajú zábavný park, aby Morgan prepustili na slobodu. Nie je to totiž prvýkrát, čo sa zvláštne správala. Pred nedávnom vrážala do klietky a snažila sa dostať von zo zajatia. Znepokojení ľudia to nakrútili na video.

https://www.youtube.com/watch?v=8DJdD5ryxts


Morgan zachránili v zlom zdravotnom stave v plytkých vodách holandského Waddenzee v roku 2010. Keď určili, že je nemožné vrátiť ju do prírody, holandské orgány rozhodli o jej prevoze do Tenerife.

Uvidíme, či sa na základe tohto prípadu pohnú ľady a príde nariadenie, vďaka ktorému sa zdravé zvieratá dostanú naspäť do voľnej prírody.

TENERIFE/Telegraph, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zajatie

Dôležité udalosti