Prišiel takmer o všetky končatiny, no je z neho profesionálny plavec a model

Lyndon Longhorne
Zdroj: instagram.com/Lyndon Longhorne

Lyndon Longhorne má len dvadsať rokov a už má toho za sebou mnoho.

Lyndon Longhorne z britského Durhamu mal len osem rokov, keď pre meningitídu prišiel takmer o všetky končatiny. Odvtedy prešiel ďalekú cestu, ale hlavne, nevzdal sa. Najprv sa začal venovať plávaniu a stal sa paraolympijským pretekárom. Teraz sa rozhodol pre modeling.

Zdroj: Profimedia.sk

Odmalička mal rád kamery a fotoaparáty a ako povedal pre chroniclelive.co.uk, chce zvýšiť povedomie o zdravotne postihnutých ľuďoch a o tom, že je potrebné zapájať ich do viacerých vecí. Jeho najväčším snom je predvádzať pre Calvin Klein a Hugo Boss. „Keď tým zmením vnímanie čo i len jedného človeka, bude to úspech," povedal.

Zdroj: Profimedia.sk

Jeho cieľom je teraz reprezentovať Veľkú Britániu na paraolympijských hrách v Tokiu v roku 2020. Pravidelne sa udržiava v kondícii a tvrdo trénuje. Naposledy vyhral britskú paraolympijskú súťaž v štýle prsia, kde zlomil britský rekord. Používa protézy a invalidný vozík, no podľa jeho priateľov má veľký zmysel pre humor.

Zdroj: Profimedia.sk

Výkonná riaditeľka Tyne Tees Models, Lesley Lister, povedala, že Lyndon je veľmi charizmatický a jeho osobnosť cítiť aj z fotiek. Jeho dôvera a pohľad na život sú podľa nej veľmi inšpiratívne.

DURHAM/al

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Model

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.