Ťažký osud chlapca: Pred očami bezbranných rodičov sa mení na skalu

Ramesh Darji

Teraz mu svitla nádej na lepší život.

Keď Nar Kumari držala svojho syna prvýkrát v náručí ani nepomyslela nato, že trpí ojedinelou chorobou. Len dva týždne po narodení sa mu začala lúpať koža a nahradili ju tmavé a hrubé šupiny. Jedenásťročný chlapec Ramesh Darji bol na tom tak zle, že nedokázal hovoriť ani chodiť. Pre jeho zriedkavé ochorenie sa z neho za tie roky stala nehybná skala a vyhýbali sa mu aj jeho kamaráti, ktorí mali z neho strach.

Chudobní rodičia sa na trápenie svojho syna mohli roky len bezbranne prizerať. Konečne však nepálskej rodine svitla nádej a chlapcovi sa rozhodla pomôcť britská speváčka Joss Stone, ktorá zbiera peniaze na jeho nákladnú liečbu. Doteraz speváčka Rameshovej rodine venovala výťažok z koncertu v Káthmándú. S malým bojovníkom sa dokonca osobne stretla a priniesla mu aj niekoľko darčekov, uvádza Daily Mail.

Ramesh mal vďaka nej možnosť absolvovať v súkromnej nemocnici už aj liečbu. ,,Keď sme Ramesha prijali, bol na tom naozaj zle. Odstránili sme mu už šupiny a nasadili lieky," povedala pre Daily Mail lekárka Sabina Bhattrai.

Hoci chlapca zachránili v hodine dvanástej, má pred sebou ešte dlhú a náročnú cestu plnú liečby a dokonca sa bude musieť naučiť aj stáť a chodiť.


KÁTHMANDÚ/DailyMail

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Skala

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.