Zaujímavosti

Košickí školáci vymysleli fantastickú vec pre špinavých miláčikov

Psík v umývačke, ktorú vymysleli košickí školáci.
Zdroj: TV Markíza

A s unikátnym prístrojom už zožali aj prvé úspechy a predstavia ho aj vo svete.

Hovorí sa, že pes je najlepším priateľom človeka. No vie aj poriadne potrápiť. Najmä ak po zablatenej prechádzke vbehne rovno do bytu. Nekonečné umývanie labiek vyriešili originálnym spôsobom iba desaťročné deti z Košíc.

Barborka a Sofia nedajú na svojich psov dopustiť. Po každej prechádzke ich však musia prácne dvíhať do vane. Otravuje ich umývanie ich labiek po každej prechádzke. Tvrdia, že im to zaberie veľa času.

So spolužiakmi vymysleli takzvaný washdog. Prístroj na umývanie psích labiek. Funguje to tak, že cez hadicu na boku prístroja tečie voda z vodovodu a osprchuje im ich. Špinavá voda potom odtečie do špeciálnej nádoby. Z opačnej strany psovi labky vysuší hadica napojená na vysávač so spätným chodom.

Zdroj: TV Markíza

Prístroj ako jeden z prvých psov vyskúšala šesťročná sučka Lily. „Mojou úlohou bolo nastaviť proces tak, aby deti mohli všetko urobiť samé," povedal nám učiteľ Stanley Mácha. S výnimkou vŕtacích prác či rezania, ktoré vraj bolo najťažšie.

Deti plánujú skonštruovať umývačku aj pre veľké plemená psov. A určite obidve ešte vylepšia. Malí vynálezcovia vyhrali aj konštruktérsku súťaž. Vyrazia do sveta, konkrétne do írskeho Dublin a tam budú prezentovať washdog googlu a facebooku.KOŠICE/Jozef Demeter

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.