Netradičné predstavenie v ruinách slávnej nemocnice

Herečky v schátranej nemocnici.
Zdroj: Reflex

Absurdná hra zrkadlila osud ruského autora, ktorý bol nepohodlný komunistickému režimu.

Kedysi fungujúca nemocnica, dnes chátrajúci priestor, pripomínajúci skôr hororové prostredie. Aj preto sa mladí umelci rozhodli využiť tento priestor trochu inak.

Schátrané priestory, dávno zabudnutá budova a priam hororové prostredie, kde každá z miestností rozpráva svoj vlastný príbeh. Priestory starej nemocnice sa rozhodli na chvíľu využiť bábkoherci a spravili tu netradičné predstavenie.

"Veľa ľudí bolo prekvapených. Wow, ale nemocnica na Zochovej? Veď taká tam už nie je alebo je? Myslím si, že boli v šoku" hovorí herečka Viktória Jenčková.

Jej kolegyňa Leona Tešimská pozvala dokonca na predstavenie rodičov a samozrejme nevedeli, čo si majú obliecť do schátraného priestoru. "Bude tam teplo, zima, mám prísť slušne oblečená?" spomína si na mamine slová mladá herečka.

Atmosféru dopĺňalo nie len šokujúci priestor, ale miestami aj dych vyrážajúce avantgardné predstavenie. Podarilo sa ho zrealizovať aj vďaka projektu, ktorý spája netradičné miesta s kultúrou. A aj často nepovšimnutí bábkoherci, sa dostali do povedomia.

Viac si pozrite v reportáži z magazínu Reflex, ktorú nakrútila Miroslava Ondrejčíková.


BRATISLAVA/Miroslava Ondrejčíková
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zdravie

Dôležité udalosti