Zaujímavosti

Špeciálny pobyt „Rubínska päťdesiatka“

Dudince

Žrebuje sa 1 výherca, ktorý si môže zobrať na pobyt ľubovoľnú osobu.

Zahŕňa spolu 50 služieb pre 2 osoby v liečebnom dome Rubín v Dudinciach, ktorý v lete slávi 50 rokov od svojho otvorenia (1966-2016). Do súťaže ho venujú Kúpele Dudince, a.s.

Služby pre každú osobu:

  • 3x prenocovanie v liečebnom dome Rubín
  • 3x raňajky
  • 3x obed
  • 3x večera
  • 1x lekárska konzultácia
  • 6x liečebná procedúra
  • 2x Vitálny svet Wellnea na 2 hodiny
  • 2x návšteva Fitness centra
  • 2x návšteva Sport centra (tenis, stolný tenis alebo bowling na 1 hod. - podľa vlastného výberu na základe aktuálnej ponuky)

BONUS: denný vstup do vonkajšieho bazéna (v sezóne) a do vnútorného vírivého bazéna (celoročne).

Informácie:

Žrebuje sa 1 výherca, ktorý si môže zobrať na pobyt ľubovoľnú osobu. Liečebné procedúry sa poskytujú od 18 rokov. Platnosť výhry: do 31.3.2017. Po tomto dátume stráca poukaz platnosť bez nároku na náhradu. Výherca má nárok na pobyt v uvedenom rozsahu - finančné alebo iné plnenie sa vylučuje. Doprava na vlastné náklady. Výherca na mieste hradí daň z ubytovania vo výške 1,- EUR /osoba/ noc.

Míľniky vybudovania liečebného domu Rubín v skratke

1948 Znárodnenie prírodných liečivých zdrojov a kúpeľov
1951 Otvorený prvý liečebný dom v Dudinciach
1953 Hydrogeologický prieskum
1957 Schválená výstavba Reumatologického ústavu a balneoterapie
1960 Vypracovaný Územný plán pre kúpeľnú, rekreačnú a mestskú oblasť Dudiniec
1961 Začiatok výstavby Reumatologického ústavu
1966 Slávnostné otvorenie liečebného domu Hont 29.8.1966

(Liečebný dom Hont bol neskôr premenovaný na liečebný dom Rubín. V rokoch 2007 a 2011 prebehli jeho rozsiahle vylepšenia, vďaka ktorým je kompletne rekonštruovaný.)

O Kúpeľoch Dudince

Medzi kúpeľnými destináciami Slovenska patrí Dudinciam hneď viacero prvenstiev. Sú najjužnejšie situované, čomu vďačia za najvyšší počet slnečných dní v roku. Ekologicky čisté a tiché prostredie Dudiniec je tým najlepším miestom na rýchle načerpanie energie.

V súčasnosti sú najmenším mestom na Slovensku. Zároveň sa pýšia dvojitým superlatívom, aký sa len tak ľahko nevidí - sú medzi najmladšími, a zároveň najstaršími kúpeľmi na Slovensku.

Jednými z najmladších sú z pohľadu začatia budovania kúpeľných hotelov až v novodobej povojnovej histórii, a najstaršími preto, lebo miestny minerálny prameň pomáhal ľuďom už pred dvomi tisícročiami. Jeho silu poznali údajne už Rimania, ktorí si ňou počas pobytu na území dnešného Slovenska liečili bojové zranenia.

Dnes Dudince okrem domácich hostí navštevujú aj klienti z Čiech, Nemecka, Rakúska, Ruska, Ukrajiny či ďalekej Kanady. Liečia si tu ochorenia pohybového aparátu, srdcovo-cievneho a nervového systému, ako aj kombináciu týchto ochorení. Kúpele tiež pomáhajú pri strese a pracovnom preťažení. Horúce letné chvíle všetkým spríjemňuje Kúpalisko Dudinka, nazvané po dobrej víle z miestnej legendy.

Liečebné domy Rubín a Smaragd, Kúpeľný hotel Minerál

www.kupeledudince.sk

[email protected]

BRATISLAVA/PR ČLÁNOK

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti