Titul najškaredšieho psa získal oriešok s účesom Donalda Trumpa

trump+pes.jpg

Na prestížnom podujatí uspel v konkurencii 17 škaredých domácich miláčikov.

A je to tu opäť! Svet má nového najškaredšieho psa. Víťazom každoročnej prestížnej súťaže „krásy" sa stal kríženec čínskeho chocholatého psa a čivavy menom SweePee Rambo. Na podujatí v kalifornskej Petalume získal minulý rok druhé miesto, tentoraz mu prvenstvo neušlo. Porotcov zaujal najme blonďavým účesom, ktorým pripomína amerického prezidentského kandidáta Donalda Trumpa.

Zdroj: TASR

Zdroj: TASR

Súťaž o najškaredšieho psa má dlhú tradíciu, tento rok to bol už jej 28. ročník. Do ďalekej Ameriky pricestovali na toto podujatie dokonca štáby z Nemecka či Francúzska. Finále sa zúčastnilo sedemnásť štvornohých miláčikov, no trofej si mohol odniesť iba jeden.

„Psíky tu dostávajú veľa pozornosti, každý sa s nimi hrá a hladká ich," hovorí jedna z organizátoriek podujatia Karen Spencer.

Víťaz SweePee Rambo má už 17 rokov, je slepý a takmer bez srsti.  Jeho majiteľ Jason Wurtz získal okrem ceny pre víťaza finančnú odmenu 1500 dolárov.  SweePee so sklenými očami, vráskavou kožou a malým chumáčom srsti konkuroval anglický buldog Zsa-Zsa s prominentnou čeľusťou, vyčnievajúcimi zubami a jazykom visiacim von z úst.

Vlani v súťaži zvíťazil kríženec pitbulla a nemeckého ovčiaka s menom Quasimodo, ktorý v dôsledku poškodenej chrbtice pripomínal hyenu.PETALUMA/ENEX, TASR, ml

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme USA

Dôležité udalosti